Tag Engine
Paragon Teknoloji

Bu sitede Paragon Tag Engine System çalışmaktadır.

Ufuk Üniversitesi Cad. No:3 The Paragon Tower Kat:23
0 312 258 64 43
0 312 258 63 02

Görsel Şovlar için 3D Video Mapping!

Eğlence dünyasında teknolojinin izleri giderek belirginleşiyor. Konser alanları, eğlence merkezleri ve oteller gibi ortamlarda, görsel şov yaratmak için tercih edilen uygulamaların başında 3d video mapping yer alıyor. Bir binanın yüzeyi, bir sahnenin arkası ya da boş bir duvar… Geniş bir kullanım alanının yaratıldığı noktada, 3d uygulamalar yardımıyla alanında hareketlenmesine olanak sağlayan bu uygulamada bilgisayarda yüzeyin haritası çıkarılıyor ve bu haritada belirli noktaların oynatılmasına izin veriliyor.

Video mapping uygulamaları söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken ilk unsur elbette ortamın karanlık olması oluyor. Tam anlamıyla bir verimliliğin söz konusu olabilmesi için ortamda sıfıra yakın bir ışık olmalıdır. Aksi taktirde görsel şov beklenen etkiyi yaratmayabilir. Projeksiyon cihazlarının verimli çalışıyor olması ve uygulama için kullanılacak programlar da mapping uygulamasının verimliliği üzerinde etkilidir.

Sanatsal uygulamalar sayesinde gösterilerinizin daha ilgi çekici olmasını sağlayabilir, eğer işinin uzmanları ile çalışırsanız bu şovun tüm dünyada konuşulmasını bile sağlayabilirsiniz. Teknoloji, şov dünyasında da sanatla yoğurulduğunda büyüleyici etkiler yaratmanıza fırsat verecektir.

Related Posts

Leave a reply